1. 7pożyczki.pl
  2. Jak to działa

Jak to działa

Portal 7pożyczki.pl to porównywarka najlepszych pożyczek pozabankowych zebranych w jedno miejsce. Nasi eksperci przygotowali kalkulator pożyczkowy, który umożliwia dopasowanie oferty do swoich oczekiwań finansowych. Podstawowe parametry ofert to kwota pożyczki i termin spłaty. Dodatkowo czy interesują nas oferty dla nowych klientów itd. Wszystko odbywa się w kilku prostych etapach, zobacz jakich:
Kwota i termin

Podaj kwotę i termin spłaty pożyczki jakiej potrzebujesz

Ranking

Wybierz najlepiej dopasowaną ofertę z zestawienia

Wniosek

Przejdź na stronę pożyczkodawcy i wypełnij wniosek o pożyczkę
Co to jest pożyczka pozabankowa

Pożyczka pozabankowa przez internet to rodzaj szybkiej pożyczki udzielanej za pośrednictwem internetu. Taka pożyczka jest alternatywą dla kredytu, ale warunki jej przyznania różnią się od warunków określonych dla kredytu bankowego. Pożyczka przez internet jest produktem finansowym przeznaczonym dla klientów, którzy potrzebują pożyczyć pieniądze szybko, ale jednocześnie ich możliwości finansowe nie są wystarczające do zaciągnięcia kredytu. Takie pożyczki są szerzej znane jako „chwilówki”. Pożyczek pozabankowych udzielają firmy pożyczkowe, których działanie warunkuje i kontroluje Komisja Nadzoru Finansowego. Pożyczka pozabankowa cechuje się szybkością przyznawania, minimalnymi formalnościami i niskimi wymaganiami. Szybkie pożyczki są udzielane z reguły na czas nie dłuższy niż 30 dni i tylko do określonych kwot, przy czym maksymalne kwoty pożyczek są określane indywidualnie przez konkretne firmy pożyczkowe. Ważną cechą tego typu pożyczek jest fakt, że są to pożyczki tzw. konsumpcyjne i można je wydać na dowolne cele.

Warunki aby otrzymać pożyczkę

Jeśli interesuje Cię pożyczka przez internet, to musisz sobie zdawać sprawę z tego, że do jej zaciągnięcia konieczne jest spełnienie minimalnych wymagań. Każda firma ustala własne minimalne wymagania do pożyczki. W większości przypadków wymaga się:
Czasami trzeba mieć też zdolność kredytową, ale ma to miejsce tylko w przypadku weryfikacji klientów w bazach (np. w BIK i KRD). Dodatkowo większość firm pożyczkowych wymaga, by wnioskodawcy nie mieli wobec nich żadnych zaległości pieniężnych (niespłaconych pożyczek).

Wyżej wymienione warunki są znacznie niższe niż te wymagane przez banki, co powoduje, że pożyczka przez internet jest naprawdę atrakcyjna i łatwo dostępna.

Na co uważać biorąc pożyczkę

Szybkie pożyczki mogą dosłownie ratować z opresji, ale kiedy chodzi o pieniądze, trzeba zachować ostrożność. Przede wszystkim musisz zawsze dokładnie czytać umowy pożyczkowe – również zapisy oznaczone gwiazdkami. Przed podpisaniem umowy na pożyczkę, konieczne jest poznanie jej kosztu, czyli ostatecznej kwoty do spłacenia. Pożyczka pozabankowa jest z reguły droższa niż kredyt, więc musisz realnie ocenić swoje możliwości finansowe i policzyć, czy będzie Cię stać na jej spłatę. Sprawdź termin spłaty pożyczki i zapisy dotyczące konsekwencji nieterminowej spłaty. Musisz wiedzieć, jakie koszty czekają Cię w razie opóźnienia i czy dana firma pozwala na przedłużenie terminu spłaty pożyczki, a jeśli tak, ile będzie to kosztowało. Nigdy nie podpisuj umowy, której zasad nie rozumiesz lub która budzi jakieś wątpliwości. Bezpieczna pożyczka przez internet musi zawierać informacje o wszystkich dodatkowych opłatach wraz z ich wyszczególnieniem i jasno informować o kwestiach związanych z ewentualnym wypowiedzeniem umowy.

Czym różnią się najlepsze pożyczki?

Im więcej firm pożyczkowych, tym więcej różnic między nimi. Poszczególne oferty różnią się kwotą i czasem spłaty zobowiązania – w niektórych instytucjach pożyczymy już 50 złotych, podczas gdy minimalna kwota pożyczki w innych wynosić może kilkaset złotych lub więcej. Kolejnym kryterium branym pod uwagę przez firmy finansowe przy pożyczaniu pieniędzy jest wiek klienta. O ile dolna granica to właściwie zawsze pełnoletność, granica górna może zmieniać się zależnie od firmy i sięgać np. 70, 75 lub 78 lat. W zależności od kwoty pożyczki, różna może być też liczba rat – w przypadku małych kwot jest to jedna płatność, w przypadku większych, znacznie więcej mniejszych wpłat. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę przy przeglądaniu ofert jest to, czy pierwsza pożyczka jest darmowa i do jakiej kwoty – firmy coraz częściej decydują się na takie rozwiązanie, by zachęcić do siebie klientów. Jeśli mamy nieciekawą historię kredytową, to najlepsza pożyczka będzie w firmie, która nie sprawdza listy dłużników Biura Informacji Kredytowej.

Jakie parametry najlepszych pożyczek są istotne?

Pośród tylu ofert łatwo się pogubić – zwracajmy więc uwagę na poniższe właściwości, o których może świadczyć, że jest to najlepsza pożyczka. Jeśli potrzebujemy szybko pieniędzy, czyli na teraz, sprawdźmy w rankingu, czy dana firma jest w stanie zrobić nam szybki przelew nawet w weekend wieczorem. Warto też zainteresować się ofertami darmowych pożyczek dla nowych klientów. Ich rozpiętość kwotowa to 1000–3000 złotych. Jeśli jesteśmy pod presją czasu, dowiedzmy się, ile trwa rozpatrzenie naszego wniosku oraz podjęcie decyzji kredytowej, a poza tym koniecznie poczytajmy opinie klientów pod opisem danej firmy – możemy się z nich wiele dowiedzieć, m. in. czy informacje o firmie mają pokrycie w rzeczywistości. Jeśli chcemy spać spokojnie, mając pewność, że nasze dane są chronione najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi – sprawdźmy, czy instytucja pożyczkowa, którą jesteśmy zainteresowani, korzysta z certyfikatu SSL. Dowiemy się tego z opisu firmy w rankingu.

Jak dopasować najlepszą pożyczkę do siebie?

Warto porównywać najlepsze pożyczki pod kątem swoich potrzeb i możliwości. Jeśli nie potrzebujemy dużej kwoty, weźmy niską pożyczkę, którą najłatwiej będzie spłacić. Jeśli natomiast czeka nas większy wydatek, sprawdźmy najwyższą możliwą darmową pożyczkę – pod warunkiem, że jesteśmy nowymi klientami danej firmy – i cieszmy się gotówką nieobarczoną dodatkowymi opłatami. Właściciele samochodu osobowego mają dodatkową możliwość – pożyczkę pod zastaw auta. Wszelkie zasady dotyczące tego typu pożyczki znajdziemy w rankingu. Zestawienie ofert firm finansowych oraz banków, bo one też znajdują się na wspomnianej liście, pomoże nam znaleźć najlepszą pożyczkę, jeśli mieliśmy kiedyś problem i figurujemy na liście BIK-u jako dłużnicy. Część firm nie prześwietla historii kredytowej swoich klientów i oferuje im wsparcie finansowe, mimo wcześniejszych potknięć w terminowości. Na koniec dodajmy, że zawsze można odstąpić od umowy pożyczkowej, jeśli uznamy, że z jakiegoś powodu teraz nie będziemy zaciągać zobowiązań finansowych. Według ustawy mamy na to 14 dni.

Znajdź pożyczkę przez internet

Kwota pożyczki

50 zł
5.000 zł
2.000 zł
+

Czas na spłatę

1 dzień
90 dni
30 dni
+
2.000 zł

Kwota

30 dni

Czas


Ofert: 0
Pokaż oferty
pierwsza za darmowięcej parametrów »
  • na raty
  • bez BIK
  • w weekend
Pokaż oferty »