1. 7pożyczki.pl
  2. Jak to działa

Jak to działa

Portal 7pożyczki.pl to porównywarka najlepszych pożyczek pozabankowych zebranych w jedno miejsce. Nasi eksperci przygotowali kalkulator pożyczkowy, który umożliwia dopasowanie oferty do swoich oczekiwań finansowych. Podstawowe parametry ofert to kwota pożyczki i termin spłaty. Dodatkowo czy interesują nas oferty dla nowych klientów itd. Wszystko odbywa się w kilku prostych etapach, zobacz jakich:
Kwota i termin

Podaj kwotę i termin spłaty pożyczki jakiej potrzebujesz

Ranking

Wybierz najlepiej dopasowaną ofertę z zestawienia

Wniosek

Przejdź na stronę pożyczkodawcy i wypełnij wniosek o pożyczkę
Co to jest pożyczka pozabankowa

Pożyczka pozabankowa przez internet to rodzaj szybkiej pożyczki udzielanej za pośrednictwem internetu. Taka pożyczka jest alternatywą dla kredytu, ale warunki jej przyznania różnią się od warunków określonych dla kredytu bankowego. Pożyczka przez internet jest produktem finansowym przeznaczonym dla klientów, którzy potrzebują pożyczyć pieniądze szybko, ale jednocześnie ich możliwości finansowe nie są wystarczające do zaciągnięcia kredytu. Takie pożyczki są szerzej znane jako „chwilówki”. Pożyczek pozabankowych udzielają firmy pożyczkowe, których działanie warunkuje i kontroluje Komisja Nadzoru Finansowego. Pożyczka pozabankowa cechuje się szybkością przyznawania, minimalnymi formalnościami i niskimi wymaganiami. Szybkie pożyczki są udzielane z reguły na czas nie dłuższy niż 30 dni i tylko do określonych kwot, przy czym maksymalne kwoty pożyczek są określane indywidualnie przez konkretne firmy pożyczkowe. Ważną cechą tego typu pożyczek jest fakt, że są to pożyczki tzw. konsumpcyjne i można je wydać na dowolne cele.

Warunki aby otrzymać pożyczkę

Jeśli interesuje Cię pożyczka przez internet, to musisz sobie zdawać sprawę z tego, że do jej zaciągnięcia konieczne jest spełnienie minimalnych wymagań. Każda firma ustala własne minimalne wymagania do pożyczki. W większości przypadków wymaga się:
Czasami trzeba mieć też zdolność kredytową, ale ma to miejsce tylko w przypadku weryfikacji klientów w bazach (np. w BIK i KRD). Dodatkowo większość firm pożyczkowych wymaga, by wnioskodawcy nie mieli wobec nich żadnych zaległości pieniężnych (niespłaconych pożyczek).

Wyżej wymienione warunki są znacznie niższe niż te wymagane przez banki, co powoduje, że pożyczka przez internet jest naprawdę atrakcyjna i łatwo dostępna.

Na co uważać biorąc pożyczkę

Szybkie pożyczki mogą dosłownie ratować z opresji, ale kiedy chodzi o pieniądze, trzeba zachować ostrożność. Przede wszystkim musisz zawsze dokładnie czytać umowy pożyczkowe – również zapisy oznaczone gwiazdkami. Przed podpisaniem umowy na pożyczkę, konieczne jest poznanie jej kosztu, czyli ostatecznej kwoty do spłacenia. Pożyczka pozabankowa jest z reguły droższa niż kredyt, więc musisz realnie ocenić swoje możliwości finansowe i policzyć, czy będzie Cię stać na jej spłatę. Sprawdź termin spłaty pożyczki i zapisy dotyczące konsekwencji nieterminowej spłaty. Musisz wiedzieć, jakie koszty czekają Cię w razie opóźnienia i czy dana firma pozwala na przedłużenie terminu spłaty pożyczki, a jeśli tak, ile będzie to kosztowało. Nigdy nie podpisuj umowy, której zasad nie rozumiesz lub która budzi jakieś wątpliwości. Bezpieczna pożyczka przez internet musi zawierać informacje o wszystkich dodatkowych opłatach wraz z ich wyszczególnieniem i jasno informować o kwestiach związanych z ewentualnym wypowiedzeniem umowy.

Znajdź pożyczkę przez internet

Kwota pożyczki

50 zł
5.000 zł
2.000 zł
+

Czas na spłatę

1 dzień
90 dni
30 dni
+
2.000 zł

Kwota

30 dni

Czas


Ofert: 0
Pokaż oferty
pierwsza za darmowięcej parametrów »
  • na raty
  • bez BIK
  • w weekend
Pokaż oferty »