1. 7pożyczki.pl
 2. Pomoc
 3. Pożyczka od ręki

Pożyczka od ręki


Pożyczka od ręki Rynek szybkich kredytów znacznie ewoluował w ciągu ostatnich lat, a w ofertach firm pożyczkowych pojawiły się coraz to nowe rozwiązania. Jednym z nich jest pożyczka od ręki, czyli szybka pożyczka udzielana na dowód osobisty, bez żadnych formalności i w ciągu nawet 15 minut. Taką pożyczkę można uzyskać od firmy, która jest wyspecjalizowana w udzielaniu pozabankowych pożyczek przez internet. Ogromnymi zaletami, jakimi cechuje się pożyczka od ręki, jest minimum formalności, elastyczny czas spłaty dostosowany do potrzeb i możliwości pożyczkobiorcy oraz wysoka maksymalna kwota. Pożyczka od ręki to doskonały sposób na załatanie dziury w domowym budżecie. Można ją przeznaczyć na pilne wydatki takie jak remont domu, naprawa samochodu, zakup szkolnej wyprawki dla dziecka, pokrycie kosztów leczenia czy zapłata rachunków. Firmy pozabankowe udzielające pożyczek od ręki nie wymagają od pożyczkobiorcy określania celu pożyczki, co oznacza, że klient nie musi informować firmy pożyczkowej, na co chce wydać pożyczone pieniądze, ani też nie musi przedstawiać żadnego sprawozdania ze swoich wydatków. Pożyczka od ręki może być przeznaczona na dowolny cel.
Sprawdź ranking

Pożyczka od ręki na ważne wydatki


W Polsce działa kilkadziesiąt firm pożyczkowych zajmujących się udzielaniem pożyczek konsumenckich. Pożyczka od ręki to sztandarowy produkt finansowy takich firm. Terminem pożyczka od ręki nazywamy błyskawiczną pożyczkę udzieloną tylko i wyłącznie na podstawie danych z dowodu osobistego. W większości przypadków taka pożyczka nie wymaga weryfikacji klienta w bazach – o pożyczkę od ręki może wnioskować zarówno osoba, która do tej pory nie miała żadnych problemów ze spłatą jakiegokolwiek zadłużenia, czy to kredytu bankowego, czy innej pożyczki, jak i ta, która takie problemy miała lub nawet w tym momencie ma gdzieś zadłużenie.

Pożyczka od ręki jest udzielana bez opłat wstępnych, co oznacza, że klient wnioskujący o nią nie musi płacić firmie za rozpatrzenie wniosku i nie musi mieć żadnego wkładu własnego, jak ma to miejsce np. przy kredycie hipotecznym. Pożyczka online udzielana od ręki to bardzo wygodna pożyczka niewymagająca nawet wychodzenia z domu. Klienci biorący takie pożyczki mogą załatwić wszystkie formalności za pośrednictwem internetu, w wybranych przez siebie miejscach. Kwota pożyczki może być przeznaczona na jeden cel lub na kilka, a nawet kilkanaście celów, w zależności od potrzeb. Zwykle pożyczka od ręki jest przeznaczona na niespodziewane wydatki, czyli takie, które nie zostały ujęte w budżecie na dany miesiąc. Ograniczone zarobki, ale jednocześnie konkretne (nierzadko wysokie) wydatki sprawiają, że niektóre budżety domowe są „dopięte” niemalże do jednego grosza, a gdy pojawia się jakiś dodatkowy wydatek, ciężko jest wygospodarować potrzebną sumę. Pożyczka od ręki jest doskonałą alternatywą dla pożyczania pieniędzy od rodziny czy znajomych, bo takie „rodzinne pożyczki” są w dzisiejszym świecie praktykowane już na bardzo małą skalę.
Wybierz pożyczkę

Pożyczka od ręki – wymagania


Niskie wymagania, jakie ma pożyczka od ręki czynią z niej bardzo atrakcyjny produkt finansowy. Takie pożyczki są udzielane bez zaświadczeń o dochodach. Pożyczki bez zaświadczeń udziela się na oświadczenie o dochodach, czyli na podstawie dobrowolnej deklaracji o wysokości osiąganych dochodów. Pożyczkobiorca nie jest zobligowany do wnioskowania u swojego pracodawcy o wystawienie dokumentu zaświadczenia o dochodach. Wystarczy tylko wpisać konkretną kwotę dochodów w wybranej rubryce elektronicznego wniosku, przy czym w wysokości dochodów możliwe jest ujęcie nie tylko zarobków ze stosunku pracy, ale również dochodów ze świadczeń socjalnych i innych stałych lub sporadycznych wpływów pieniężnych. Pożyczki na dowód i od ręki wymagają jedynie okazania się dowodem osobistym. Na dowodzie osobistym znajduje się PESEL, czyli unikalny kod charakteryzujący każdą osobę oraz numer i seria dokumentu. Te dane pozwalają na identyfikację klienta. Wśród dodatkowych wymagań do pożyczki można wymienić:

 • odpowiedni wiek, zwykle od 18 do 60 lat, a niekiedy nawet do 75 lat;
 • posiadanie polskiego obywatelstwa i adresu na terenie Polski;
 • posiadanie konta bankowego, aczkolwiek nie jest to już konieczne;
 • dysponowanie osobistego numeru telefonu komórkowego;
 • posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych.

Weź pożyczkę

Wnioskowanie o pożyczkę od ręki


Wniosek o pożyczkę od ręki wypełnisz przez internet na stronie internetowej wybranej firmy pożyczkowej. Szybkie pożyczki przez internet wymagają wypełnienia specjalnego formularza. Formularz ten zawiera miejsce na podanie:

 • danych osobowych takich jak imię i nazwisko oraz numer PESEL;
 • obywatelstwa i adresu;
 • numeru telefonu komórkowego i adresu e-mail;
 • nazwy banku i numeru konta bankowego.

Oczywiście konieczne jest też określenie, jaką kwotę ma mieć pożyczka od ręki i jaki będzie termin jej zwrotu. Oba te parametry można ustawić za pomocą specjalnych suwaków lub po prostu wpisać w wyznaczone pola. Kolejnym krokiem jest wygenerowanie obliczeń obejmujących koszt pożyczki z rozbiciem na poszczególne opłaty. Przed wysłaniem wniosku konieczne jest też potwierdzenie zapoznania się z regulaminem, zatwierdzenie zgód na przetwarzanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na otrzymywanie informacji związanych z pożyczką na adres mailowy i/lub numer telefonu komórkowego.

Decyzja pożyczkowa przychodzi do wnioskodawcy e-mailem lub SMS-em. Czas oczekiwania na decyzję pożyczkową wynosi zwykle od kilku minut do kilku godzin. Pieniądze z pożyczki są przelewane na konto nawet w ciągu 15 minut. Pożyczka od ręki dojdzie na konto szybciej, jeśli wyślesz przelew weryfikacyjny na konto tego banku, w którym masz swój rachunek. Taki wybór pozwoli Ci otrzymać pieniądze bez opóźnień, bo przelewy wewnątrzbankowe (między kontami w tym samym banku) są księgowane bardzo szybko lub nawet w czasie rzeczywistym. W przypadku przelewu z innego banku trzeba czekać na pieniądze do następnej sesji Elixir, co w praktyce może oznaczać czekanie nawet do następnego dnia.
Ranking pożyczek

Łatwość uzyskania pożyczki od ręki


Pożyczka od ręki ma tę przewagę nad kredytem gotówkowym, że wnioskowanie o nią jest bardzo proste i może to zrobić każda osoba, która, chociaż w podstawowym zakresie potrafi obsługiwać internet. O pożyczkę możesz wnioskować zarówno z poziomu komputera, jak i tabletu czy nawet smartfona. Minimum formalności i wygodna forma wnioskowania idą w parze z elastycznymi wysokościami pożyczek i ich niskimi kosztami. Niemalże wszystkie firmy pożyczkowe oferują też pierwszą pożyczkę za darmo, dzięki czemu klient może przetestować, jak w praktyce działa pożyczka od ręki bez konieczności ponoszenia kosztów z nią związanych.

Pożyczka od ręki jest dostępna dla większości wnioskodawców – nawet tych osiągających bardzo niskie dochody lub borykających się z zadłużeniem. Kredyt bankowy lub chwilówka w innej firmie zwykle nie stanowią przeszkody w uzyskaniu pożyczki od ręki. Dzieje się tak dlatego, że dzisiaj firmy pożyczkowe bardzo często rezygnują ze sprawdzania swoich klientów w bazach. Takie sprawdzenie kosztuje, a im więcej baz jest weryfikowanych, tym bardziej rośnie koszt takiej weryfikacji. Wydatki poniesione na weryfikację musiałyby być przez firmę ujęte w kosztach pożyczek, a taka zwyżka zniechęcałaby klientów. Dodatkowo kwoty pożyczek pozabankowych są często niewielkie, więc weryfikacja jest dla firm pożyczkowych po prostu nieopłacalna.

Ranking pożyczek od ręki


Mnogość ofert pożyczek sprawia, że wybór tej konkretnej może być problemem. W celu zminimalizowania tej trudności przygotowaliśmy kompletny ranking pożyczek przez internet obejmujący najlepsze pożyczki od ręki. W rankingu zawarliśmy oferty firm udzielających pożyczek w 15 minut, bez formalności i na podstawie dowodów osobistych. Zapoznanie się z tym rankingiem znacznie ułatwia podjęcie decyzji dotyczącej wyboru konkretnej firmy pożyczkowej. W bardzo obrazowy sposób przedstawiliśmy podstawowe parametry, jakimi cechuje się każda pożyczka od ręki. Taka forma pozwala szybko zorientować się w warunkach umów zawieranych w poszczególnych firmach.
Znajdź pożyczke
Udostępnij na:
Ocena: 3,5 na 5   Oceny: 3
Skomentuj

Sprawdź również

Pożyczka na 500 plusPożyczka na 500 plus

Świadczenie rodzinne 500 plus jest wypłacane na rzecz kilku milionów polskich dzieci. Zasiłek ten jest brany przez firmy pożyczkowe pod uwagę..

Jak wybrać najlepszą pożyczkęJak wybrać najlepszą pożyczkę

Każdy z nas może stanąć przed koniecznością wzięcia szybkiej pożyczki. Na rynku jest wiele możliwości pożyczenia szerokiej gamy kwot, a sprawdzenie..

Pożyczka dla każdegoPożyczka dla każdego

Produkty finansowe cieszą się bardzo dużą popularnością na rynku. Ludzie pożyczają pieniądze na różnorodne cele i wciąż..
Opinie do pożyczek dostępnych od ręki

Twój komentarz może być pierwszy!