1. 7pożyczki.pl
  2. Oferty
  3. Pożyczki na telefon

Pożyczki na telefon


Pożyczki na telefon

Szybką pożyczkę można wziąć nie tylko przez internet, ale też przez telefon. Taka forma wnioskowania o pożyczkę jest bardzo wygodna. Pożyczki na telefon są dedykowane osobom, które nie mają stałego dostępu do internetu, nie dysponują komputerem lub innym urządzeniem obsługującym aplikacje firm pożyczkowych czy po prostu preferują bezpośredni kontakt z człowiekiem. Pożyczki na telefon są odpowiedzią na potrzeby osób, borykających się z problemami finansowymi. Takie problemy mogą zaistnieć na skutek różnych sytuacji. Czasami jest to nagła awaria samochodu, innym razem zepsuta lodówka, zbyt wysoki rachunek za energię elektryczną lub wiele innych zdarzeń losowych. Pożyczki na telefon rozwiązują problemy z brakiem pieniędzy i to błyskawicznie. Weryfikacja danych klienta odbywa się na podstawie rozmowy z pracownikiem firmy. Podczas tej rozmowy konieczne jest podanie wszystkich danych, które normalnie wpisuje się do formularza wniosku o pożyczkę dostępnego na stronie internetowej firmy pożyczkowej.Sprawdź ranking

Popularność pożyczki na telefon


Telefoniczne wnioskowanie o pożyczkę jest tak samo bezpieczne, jak wnioskowanie przez internet. Pożyczki na telefon są popularne w różnych grupach klientów, ale bez wątpienia do największej z tych grup należą osoby starsze, przyzwyczajone do bezpośredniego załatwiania spraw finansowych z drugim człowiekiem. Osoby po 50. roku życia z rezerwą podchodzą do nowych technologii, w tym również do podawania swoich danych na stronach internetowych, nawet jeśli są one bardzo dobrze zabezpieczone specjalnymi certyfikatami. Takie osoby wybierają pożyczki na telefon dlatego, że te produkty dają im poczucie realnego wsparcia człowieka, którego można dopytać o wszelkie wątpliwości.

Jak wnioskować o pożyczkę na telefon?


Wnioski o chwilówki składa się zwykle za pomocą stron internetowych firm pożyczkowych. Pożyczki na telefon są udzielane na podstawie informacji przekazanych w rozmowie telefonicznej. Po wybraniu konkretnej firmy pożyczkowej klient po prostu dzwoni na jej infolinię i łączy się z konsultantem. W rozmowie padają pytania o:

  • podstawowe dane osobowe i dane adresowe wnioskującego;
  • formę zatrudnienia i deklarowaną wysokość dochodów;
  • wysokość stałych wydatków;
  • kwotę pożyczki i termin jej spłaty;
  • posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych,
  • posiadanie polskiego obywatelstwa,
  • dysponowanie ważnym dowodem osobistym;
  • brak zadłużenia w innych firmach pożyczkowych lub bankach.

Przed wykonaniem telefonu do firmy pożyczkowej trzeba przygotować sobie dowód osobisty, bo konsultant pyta o jego numer i serię, a także o numer PESEL.
Zobacz ranking

Weryfikacja klienta ubiegającego się o pożyczkę


Po rozmowie telefonicznej przychodzi czas na weryfikację klienta. Weryfikacja może się odbywać na różne sposoby. Obecnie w ofertach większości firm znajdują się pożyczki na telefon i na oświadczenie, co oznacza, że po rozmowie nie trzeba wysyłać do firmy pożyczkowej zaświadczenia o dochodach od swojego pracodawcy. Wystarczy tylko podać informacje o wysokości uzyskiwanych dochodów. Część firm weryfikuje swoich klientów w bazach takich jak na przykład KRD czy BIK, natomiast inne instytucje pożyczkowe tego nie robią, a wtedy czas oczekiwania na pożyczkę jest krótszy.

Pożyczki na telefon mają z reguły dwa sposoby weryfikacji i tutaj również wszystko zależy zarówno od firmy, jak i od preferencji klienta. Pożyczka taka może być zweryfikowana poprzez przelew bankowy. Kiedy potrzebny jest przelew, firma pożyczkowa wysyła klientowi SMS-em lub e-mailem informacje o numerze konta bankowego i kwocie przelewu weryfikacyjnego. Taka weryfikacja pozwala odebrać pieniądze z pożyczki już w ciągu 15 minut. Tożsamość można stwierdzić też na podstawie potwierdzenia GIRO, czyli weryfikacji unikalnym kodem i dowodem osobistym. Takiej weryfikacji dokonuje się na poczcie, tuż przed obiorem kwoty pożyczki dla każdego. Przy potwierdzeniu GIRO pożyczkę otrzymasz najwcześniej następnego dnia.Wybierz pożyczkę

Koszt pożyczki na telefon


Koszt pożyczki na telefon jest zwykle taki sam jak tej udzielanej po złożeniu wniosku przez internet. Jeśli jest to Twoja pierwsza pożyczka w danej firmie, to możesz ją dostać za darmo, dzięki skorzystaniu z promocji na RRSO wynoszące 0%. W ramach pierwszej darmowej pożyczki bez zaświadczeń możesz pożyczyć zwykle od 1000 do 2000 zł, przy czym taka pożyczka jest udzielana na okres do 30 dni. Jeśli jest to Twoja kolejna pożyczka w danej firmie, to trzeba się liczyć z tym, że przyjdzie Ci ponieść jej koszt, a ten może być różny w zależności od warunków danego pożyczkodawcy. RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania może wynosić od kilkunastu do nawet 3000%. Wysokie RRSO generuje duży koszt pożyczki tylko wtedy, kiedy jest ona rozłożona na raty. Przy zadłużeniu na okres 30 dni oprocentowanie zwykle nie jest wysokie. Z tego też względu, im krótszy jest termin spłaty, tym pożyczka jest tańsza, a wydłużanie tego terminu do maksimum sprawia, że za pożyczenie pieniędzy przyjdzie Ci zapłacić więcej.

Mimo niskiego oprocentowania szybkie pożyczki przez internet mogą mieć dodatkowe pozaodsetkowe koszty. Takie koszty nie przekraczają 25% kwoty pożyczki powiększonej o 30% za każdy rok umowy. Mianem pozaodsetkowych kosztów pożyczki nazywamy wszystkie usługi dodatkowe, na przykład umowę poręczenia lub odroczenie spłaty. Najtańsze są zawsze pożyczki na telefon brane na jak najkrótszy czas. Maksymalny termin spłaty dla większości pożyczek to 30 dni, ale za dodatkową opłatą można go przedłużyć o tydzień, dwa tygodnie, a nawet kolejny miesiąc. Taka usługa jest oczywiście dodatkowo płatna i niestety nie można z niej skorzystać w przypadku pierwszej darmowej pożyczki.

Warto pamiętać też o tym, że dla pożyczki na telefon obowiązują pewne ograniczenia. Takie pożyczki są udzielane zwykle tylko osobom, które mają już w danej firmie zweryfikowane profile. Mimo to pożyczka na telefon za każdym razem wymaga podania tych samych danych, co może przedłużać całą procedurę, w tym moment wypłaty pieniędzy. Należy też wspomnieć, że na rynku funkcjonują też pożyczki SMS. W tym przypadku zweryfikowany wcześniej klient po prostu wysyła do firmy pożyczkowej SMS-a z informacją o chęci wzięcia pożyczki na telefon, po czym pracownik firmy pożyczkowej oddzwania do takiego klienta i tutaj cała procedura wygląda tak, jak opisaliśmy powyżej. O pożyczkę na telefon możesz wnioskować tylko w godzinach pracy infolinii firmy pożyczkowej. Zwykle takie infolinie działają wyłącznie w dni robocze i w określonych godzinach, na przykład od 8:00 do 21:00. Tak więc, zanim wyślesz SMS-a, upewnij się, że w biurze firmy jest ktoś, kto zajmie się Twoim wnioskiem.

Zaświadczenia do pożyczki na telefon


Internauci zainteresowani pożyczkami na telefon często pytają, czy w przypadku takich pożyczek konieczne jest zaświadczenie o dochodach. Otóż nie, takie zaświadczenie w większości przypadków nie jest potrzebne. Pożyczki na telefon są udzielane wyłącznie na podstawie dowodów osobistych i oświadczeń, w których klienci podają deklarowane przez siebie wysokości dochodów. Zaświadczenie o dochodach byłoby potrzebne zwykle w przypadku pożyczki udzielanej na raty. Gdy kwota pożyczki jest wyższa i klient wnioskuje o rozłożenie jej na raty, firma pożyczkowa musi mieć pewność, że dany wnioskodawca uzyskuje wystarczające dochody pozwalające mu terminowo spłacać zadłużenie. Przy pożyczkach na 30 lub 60 dni takie zaświadczenia nie zawsze są potrzebne, bo kwoty niewielkie kwoty pożyczek zwykle zwiększają prawdopodobieństwo terminowych spłat.Weź pożyczkę

Ranking pożyczek na telefon


Różnorodność oferty dotyczy nie tylko warunków przyznawania pożyczek oraz minimalnych i maksymalnych terminów spłaty, ale też niuansów, które nie są dostrzegalne na pierwszy rzut oka. Wnioskując o pożyczki na telefon, a raczej weryfikując je z zamysłem podpisania umowy w konkretnej firmie, warto sprawdzić ranking pożyczek przez internet. W takim rankingu znajdziesz rzetelne informacje dotyczące warunków obowiązujących dla pożyczek w poszczególnych firmach i szybko dowiesz się, która z tych firm gwarantuje najatrakcyjniejsze warunki.

Ekspert finansowy
Udostępnij na:
Ocena: 3,8 na 5  Oceny: 904
Skomentuj

Sprawdź również

Pożyczki na wakacjePożyczki na wakacje

Wakacyjny wyjazd to dla wielu z nas jedyna szansa na to, by prawdziwie odpocząć i naładować wewnętrzne akumulatory. Niestety wakacje zawsze wiążą..

Pożyczki w 15 minutPożyczki w 15 minut

Uzyskanie pożyczki w 15 minut nie jest dzisiaj żadnym problemem. Takie pożyczki mają w swoich ofertach wszystkie firmy udzielające pożyczek..

Pożyczka od rękiPożyczka od ręki

Rynek szybkich kredytów znacznie ewoluował w ciągu ostatnich lat, a w ofertach firm pożyczkowych pojawiły się coraz to nowe rozwiązania...
Opinie do pożyczek na telefon

Brałem taką pożyczkę i wszystko było ok. Co ciekawe, nie musiałem nawet przedstawiać zaświadczenia o dochodach. Uważam, że to bardzo duże ułatwienie dla każdego, kto chce wziąć tego typu pożyczkę.
Sara 21-12-2019 13:29
Nie każdy obsługuje biegle internet dlatego dobrze że przez telefon też można to załatwić.
gOSIA 25-11-2019 13:00
Nie każdy ma czas żeby biegać po placówkach i załatwiać pożyczki. Czasem lepiej po prostu załatwić to szybko przez telefon i mieć spokój. Dla mnie jest to bardzo dobra i wygodna opcja.
Daria 27-10-2019 13:52
Pokaż oferty »