1. 7pożyczki.pl
  2. Oferty
  3. Pożyczki na wakacje

Pożyczki na wakacje


Pożyczki na wakacjeWakacyjny wyjazd to dla wielu z nas jedyna szansa na to, by prawdziwie odpocząć i naładować wewnętrzne akumulatory. Niestety wakacje zawsze wiążą się z dużymi wydatkami. Bez względu na to, czy chcesz spędzić urlop nad polskim morzem, czy za granicą, musisz się przygotować na wydatek rzędu od tysiąca do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jeśli trudno jest Ci wygospodarować taką kwotę z domowego budżetu, z pomocą mogą przyjść pożyczki na wakacje. Tego typu pożyczki są stworzone właśnie dla osób, które chcą podróżować, ale borykają się z czasowym brakiem funduszów. Pożyczki na wakacje udzielane przez pozabankowe instytucje finansowe można przeznaczać na wyjazdy dla dzieci lub na wakacje dla całej rodziny. Wakacyjna pożyczka może sfinansować wyjazd w całości lub tylko w części. Pożyczki na wakacje cechują się minimalnymi formalnościami, elastycznymi terminami spłaty i dosyć wysokimi kwotami maksymalnymi. Duża dostępność oraz fakt akceptacji różnego rodzaju dochodów sprawiają, że chwilówki na wakacje cieszą się w Polsce coraz większą popularnością.Sprawdź ranking

Pożyczki na wakacje – dla kogo i na co?


Pożyczki na wakacje są dedykowane tak naprawdę wszystkim osobom, które chciałyby wyjechać na urlopy, ale nie mają na to pieniędzy. Czasami na wyjazd brakuje nam tylko kilkuset złotych, a innym razem nie dysponujemy absolutnie żadnymi funduszami, a mimo to chcielibyśmy wyjechać na wakacje. W takim przypadku rozwiązaniem może być pożyczka od ręki, czyli szybka pożyczka udzielana na dowód i bez konieczności dysponowania zdolnością kredytową. Pożyczkę tego typu może wziąć zarówno pracujący student, jak i rodzic kilkorga dzieci. Pożyczka na wakacje jest udzielana w niektórych przypadkach również emerytom i rencistom. Z uwagi na fakt, że firmy pożyczkowe nie weryfikują sposobu wydawania pieniędzy z pożyczki na wakacje, pożyczoną kwotę można wydać w dowolny sposób. Pożyczka może być spożytkowana na weekend nad morzem, na wyjazd all inclusive do Egiptu, na zakup niezbędnego sprzętu biwakowego czy pamiątek oraz inne dowolne wydatki. Pożyczki na wakacje nie są pożyczkami celowymi, a więc nie trzeba dokumentować wydatków fakturami czy paragonami. W praktyce pożyczka zaciągnięta na wakacje może być wydana też na inne cele – niezwiązane z wypoczynkiem, na przykład na remont mieszkania czy na zakup sprzętu AGD. Sama nazwa pożyczki na wakacje niczego nie determinuje. Ta terminologia jest po prostu przyjęta dla pożyczki udzielanej w okresie wakacyjnym i wykorzystywanej najczęściej na pokrycie kosztów wypoczynku.
Wybierz ofertę

Pożyczki na wakacje – atrakcyjne letnie ofert firm pożyczkowych


W okresie wakacyjnym zainteresowanie wyjazdami jest bardzo duże i firmy pożyczkowe doskonale o tym wiedzą. Z tego też względu w okresie letnim instytucje pozabankowe oferują swoim klientom wiele atrakcyjnych ofert pożyczek. Latem możesz znaleźć przede wszystkim darmowe pożyczki, czyli takie, w których przypadku nie występują żadne opłaty dodatkowe. W praktyce oznacza to, że możesz oddać dokładnie taką kwotę, jaką pożyczysz. Pożyczka na wakacje za 0 zł są jednak udzielana tylko do konkretnych kwot. Zwykle jest to od 1000 do 3000 złotych z terminem płatności do 30 dni. Oferta ta dotyczy tylko nowych klientów, ale dla tych stałych firmy pożyczkowe przygotowują równie atrakcyjne oferty. W niektórych firmach w czasie wakacyjnym można wygrać specjalne bony pieniężne lub nagrody rzeczowe. Część ofert obejmuje też możliwość przedłużenia terminu spłaty z 30 do nawet 60 dni bez dodatkowych opłat.

Kwota pożyczki na wakacje


Pożyczki na wakacje są udzielane zwykle w takich samych kwotach jak wszystkie inne pożyczki. W zależności od firmy możesz pożyczyć od 100 zł do 20 000 zł. Oferta pożyczki na wakacje może być standardowa lub dotyczyć pożyczki na raty. W przypadku tych drugich pożyczek maksymalne terminy spłat wynoszą nawet 48 miesięcy, czyli 4 lata. Zwykle jednak kwota pożyczana na wakacje nie jest na tyle wysoka, by zaistniała konieczność rozłożenia płatności na raty. Najczęściej wakacyjny wyjazd kosztuje do kilku tysięcy złotych, więc może być sfinansowany ze zwykłej pożyczki z terminem spłaty 30 lub 60 dni. Musisz jednak wiedzieć, że im wyższa jest kwota pożyczki na wakacje i im dłuższy jest termin jej spłaty, tym zobowiązanie to będzie ostatecznie droższe.

Przed złożeniem wniosku o pożyczkę, warto oszacować kwotę, jaka będzie Ci potrzebna. Weź przy tym pod uwagę koszt dojazdu lub przelotu, noclegów, wyżywienia, atrakcji, zakupu pamiątek oraz ewentualnej odzieży lub wyposażenia, np. zestawu do nurkowania, stroju kąpielowego, dmuchanego materaca czy akcesoriów plażowych.
Znajdź najlepszą pożyczkę

Wymagania do pożyczki wakacyjnej


Każda firma pożyczkowa ma własny zestaw wymagań dla wnioskodawców. Pierwszym i najważniejszym wymaganiem jest konkretny wiek. Część firm udziela pożyczek klientom w wieku 18 lat, natomiast inne obsługują tylko klientów, którzy ukończyli 21 lat. Różnice dotyczą też wieku maksymalnego. Tutaj „widełki” są dosyć duże, dlatego że na rynku znajdziesz pożyczki na wakacje udzielane osobom nieprzekraczającym 60. roku życia, ale też takie, które są kierowane do osób w wieku 75 lat.

Kolejnym warunkiem wszystkich firm pożyczkowych jest posiadanie polskiego obywatelstwa i adresu na terenie Polski. Do tego klienci wnioskujący o pożyczki na wakacje muszą mieć też numer konta bankowego, numer telefonu komórkowego i adres e-mail. Ważne jest również, by klienci wnioskujący o szybkie pożyczki przez Internet w konkretnych firmach nie mieli w nich zadłużenia. W praktyce oznacza to, że w większości firm możesz mieć jednocześnie wyłącznie jedną pożyczkę. Tylko nieliczne firmy oferują możliwość posiadania w tym samym czasie dwóch pożyczek. W zależności od oferty musisz się też przygotować na sprawdzenie w BIK lub KRD i taka kontrola ma miejsce zwykle w momencie, gdy kwota Twojej pożyczki na wakacje jest dość wysoka. Firma pożyczkowa, chcąc zapewnić się, że ma do czynienia z wypłacanym klientem, sprawdzi go w Biurze Informacji Kredytowej i prześledzi dotychczasową historię kredytową wnioskodawcy. Pracownik takiej firmy może też sprawdzić wpisy w Krajowym Rejestrze Długów i upewnić się, czy klient nie ma nigdzie zadłużenia. Jeśli weryfikacja przebiegnie pomyślnie, a wnioskodawca spełni wszelkie wymagania, kwota pożyczki na wakacje zostanie przelana na jego rachunek bankowy.

Jak wziąć pożyczkę na wakacyjny wyjazd?


Proces ubiegania się o pożyczkę na wakacje jest bardzo prosty i mocno różni się on od metody wnioskowania o kredyt bankowy. Pożyczkę na wakacje można brać online – dosłownie bez wychodzenia z domu i bez konieczności kompletowania różnych dokumentów. Wystarczy wejść na stronę firmy pożyczkowej oferującej pożyczki na wakacje, a następnie w specjalnym formularzu określić kwotę pożyczki i terminy jej spłaty. Po zaakceptowaniu tych parametrów zostaniesz przekierowany do szczegółowego formularza, w którym zobaczysz puste rubryki, w które należy wpisać wymagane informacje. W formularzu pożyczki na wakacje muszą się znaleźć następujące dane:
  • Twoje imię i nazwisko;
  • adres;
  • numer konta bankowego;
  • informacja o źródle i wysokości miesięcznych dochodów;
  • numer telefonu;
  • adres e-mail;
  • PESEL i numer dowodu osobistego.

Wypełniony wniosek przesyłasz do firmy pożyczkowej, a następnie oczekujesz na odpowiedź. Decyzję w sprawie pożyczki na wakacje możesz otrzymać już w ciągu 15 minut. Ważne jest jednak, że w większości przypadków musisz wykonać przelew weryfikacyjny. Żeby przyspieszyć całą procedurę pożyczkową, konieczne jest wykonanie przelewu na konto w tym banku, w jakim masz własny rachunek. Wtedy przelew zaksięguje się szybciej, a Ty otrzymasz kwotę pożyczki na wakacje niemalże błyskawicznie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, która firma oferuje najlepsze pożyczki na wakacje, sprawdź nasz ranking pożyczek przez internet. Porównaj koszt pożyczek, minimalne i maksymalne kwoty, terminy spłat oraz warunki obowiązujące w poszczególnych firmach.
Pokaż oferty pożyczek
Wśród firm, które oferują tanie pożyczki na wakacje, warto wymienić przede wszystkim Smart Pożyczka, Wonga, Lendon, Vivus, Ferratum Money i Finbo. W zależności od firmy pierwsza darmowa pożyczka może mieć kwotę do 1000 lub nawet do 5000 zł.
Ekspert finansowy
Udostępnij na:
Ocena: 3,8 na 5  Oceny: 952
Skomentuj

Sprawdź również

Pożyczki w 15 minutPożyczki w 15 minut

Uzyskanie pożyczki w 15 minut nie jest dzisiaj żadnym problemem. Takie pożyczki mają w swoich ofertach wszystkie firmy udzielające pożyczek..

Pożyczka od rękiPożyczka od ręki

Rynek szybkich kredytów znacznie ewoluował w ciągu ostatnich lat, a w ofertach firm pożyczkowych pojawiły się coraz to nowe rozwiązania...

Pożyczka na 500 plusPożyczka na 500 plus

Świadczenie rodzinne 500 plus jest wypłacane na rzecz kilku milionów polskich dzieci. Zasiłek ten jest brany przez firmy pożyczkowe pod uwagę..
Opinie do pożyczki na wakacje

Niezbyt rozumiem ideę brania pożyczki na wakacje. Jak mnie nie stać to nigdzie nie jadę - proste. Biorąc takie pożyczki można się wkopać w niezłe długi. Ale każdy ma swój rozum.
Alicja 28-12-2019 12:18
jak sądzicie, jaką kwotę najlepiej pożyczyć na zagraniczne wakacje?
aleksandra 24-10-2019 14:07
Wakacyjne oferty często kuszą, tym bardziej na last minute. Nie zawsze jednak mamy tyle gotówki aby móc kupić i lecieć. Dlatego czasem wzięcie takiej pożyczki jest najlepszą opcją.
Tim 22-10-2019 14:03
Pokaż oferty »